RASHELLA Chaapa´aj Hamstery

Jméno: Rashella Chaapa´aj Hamstery
Pohlaví: 0.1 samička
Datum narození: 10.8.2017
Barva srsti: dove (aapp).
Délka srsti: krátkosrstá (shorthaired) , Kresba srsti: želvovinová (Toto), páskovaná (Baba)
Barva očí: vínově červená
Barva uší: šedo hnědá


- Po Rashellce již máme dva vrhy: D1 x Hamsterheaven´s Yaafi (2017)

                                                          L1 x Kapučíno By Unicorn (2018)

Z vrhu D po Rashelle zůstala doma Dua´a HP, která převzala místo její maminky a je také její kopií co se týče povahy. V chovu maminku plně nahradila a Rashellka je dnes několikanásobná babička, která si u mě doma užívá zaslouženého odpočinku a pomalu se připravuje na stáří. Již oslavila rok svého života. :)

       

             21.10.2018 Je den kdy se Rashellce zhoršil celkový zdravotní stav, předtím trpěla na zánět očí, přeléčen ATB (FLOXAL), bohužel z mého pozorování musím říct, že Rashella nehezky hubne, má prořídlou matnější srst, její očka jsou bez lesku, nehledě na to, že celá její kondice a výkon je poněkud zpomalený a hodně unavený. Dnes jsem na její hlavičce nahmatala i menší (útvar), o kterém se dá zatím spekulovat jak vznikl. Může jít o banalitu a malý tukový nádorek, případně absces - ke kterému se osobně nepřikláním, jelikož je bulka tvrdá. Nemůžu vyloučit ani to nejhorší z čeho vyplývá i zhoubný nádor, ale jelikož nejsem veterinář, nemůžu nic posoudit, teprve prohlídka nám řekne více. 

1.11.2018 Prohlídka na klinice opravdu potvrdila nádor u Rashelly a také se k tomu přidala i velmi špatná funkce ledviny a jater. Nehledě nato, že se někde v těle objevil zánět. Nevíme přesně kde - proto jsme nasadili širokospektrální ATB. + sirup na podporu imunity. Kontrola proběhne 8.11.2018

           (*10.8.2017 / +6.11.2018) Den kdy nás Rashellka navždy opustila po tězké nemoci (zhoubný nádor). Bohužel po zjištění tohoto onemocnění Rashella pouze hubla, již nejedla, přestala být aktivní - držela jsem ji pouze na kaších a příkrmech, ale nakonec to vzdala o čem svědčila i její konečná váha 105g. Bude mi tu moc chybět, ale teď už je ji za duhovým mostem jenom lépe.